Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie NewsówStyczeń 22 2018 01:14:22
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: Robertjem
Witamy
klimatyzacja klimatyzacja w domu
posadowienie
Zaoferowano mi do zakupu działkę budowlaną. Księgi wieczyste związane z działką:

1. tzw KW matka w której osoba sprzedajaca ma wpisane wiele działek - nastapi wydzielenie działki wodociąg

2. Do działki prowadzi droga prywatna z osobna KW i w tej KW sa wpisane 3 osoby wspołwłaściciele (ja mam być czwarty w tej KW)

W drodze prywatnej (utwardzony tłuczeń) jest:notariusz twierdzi że ww partycypacja w kosztach drogi prywatnej jest czyms normalnym i tak sie robi

Jakie ew zagrozenia moga dla mnie jako dla kupujacego istnieć ?

Czy istnieja jakies poradniki , szablony takich dokumentów porozumien - bo zredagowanie Linkww porozumienia zrzucono na mnie (osoba sprzedajaca jest tym srednio zainteresowana ja poprostu mam kupic działkę)Jest to umowa, jak każda inna. Jeżeli masz o tym pojęcie lub chcesz się nauczyć to możesz sam. Internet i gogle są nieocenione Możecie sami określić elementy istotne umowy a je treść zredaguje notariusz, wreszcie możesz wynająć fachowca, który się na tym zna, zredaguje treść umowy i będzie pilnował żeby Twoje interesy były w niej należycie zabezpieczone. Wolny wybór choć biorąc pod uwagę zmienność relacji sąsiedzkich polecam skorzystanie z usług kogoś kto się tym zajmuje zawodowo.


prad, gaz, rurociąg z wodą .
kryzys
„PiS jest zachłyśnięty władzą i totalnie się nie kontroluje w swoich poczynaniach. Po prostu pędzi przed siebie. Czekał na tę władze osiem lat, miał więc czas, aby się dobrze przygotować, a mimo to popełnia ogromne błędy, na przykład wymieniając większość kadr. I to w jaki sposób! Na przykład żona pana Zbigniewa Ziobry została dyrektorem w spółce zależnej od PZU, należącej do skarbu państwa. To jest pycha!”
PiS w amoku, zaczadzony zwycięstwem rzuca państwo w objęcia Prezesa, państwo nie mieści się w nich, wyślizguje się z ramion, kolebie, a Prezes w siódmym niebie, nie łapie równowagi, dodaje sobie odwagi, drobi, drepcze krzycząc, że maszeruje, lud troszkę oklaskuje, troszkę sarka, lecz Prezes tego nie czuje – wreszcie mam, mam państwo kompletne, a czego nie udźwignę, to zrzucę lub odetnę. Link
Całym sobą się raduję, niech żyją moje pomysły, niech nas chroni ręka pańska, doniosę Marzannę, wrzucę do Wisły, niech płynie do Gdańska, niech Bolek ją wyłowi, powtyka w buty, to mu się należy, karzeł zapluty. Komuniści i złodzieje, cała Polska z was się śmieje.
moc
Jakbym był inwestorem wydatku wysokiego ryzyka i posiadał własne środki finansowe w wysokości 10 milionów euro, to bym się udał na AGH i powiedział prośbą do Rektora: woda, elektrony, magnesy stałe i te miliony, poszukajcie mocy i energii w skali technologii i techniki umożliwiającej wymianę źródła energii w elektrowni węglowej i nuklearnej, z warunkiem czasu wydatkowania całej kwoty w czasie nie dłuższym niż 10 lat i opublikowaniu po tym czasie wszystkich niepowodzeń przy czym przelew całej kwoty od razu po podpisaniu umowy.
kontrakt
wykres Qumak traci dziś ponad 10 procent. Wszystko przez komunikat, jaki wydał wczoraj zarząd województwa Dolnośląskiego wypowiadający umowę, na podstawie której Qumak miał stworzyć Regionalną Platformę Informacyjną e-DolnyŚląsk. To zapewne nie koniec konfliktu o kontrakt o wartości blisko 66 mln złotych. Spółka poinformowała w komunikacie, że ma podstawy, aby wystąpić z roszczeniami do zamawiającego o zapłatę pełnego wynagrodzenia Pod koniec lutego Qumak został ukarany przez UOKiK. Jej wysokość to 900 tys. złotych i dotyczyła ona nieprawidłowości przy przetargu PKP PLK na modernizację linii kolejowej Warszawa Okęcie - Radom. Spółka odwołała się od decyzji i utworzyła rezerwę na poczet kary.
pompa
Sam tytuł mówi że jest to układ otwarty a zatem z naczyniem przelewowym nie wzbiorczym(nazewnictwo zarezerwowane poprawnie dla naczyn przeponowych) ktory sie stosuje w ukladach zamknietych. Zresztą sam zamiesciles schemat z naczyniem przelewowym notabene niech bedzie- wzbiorczym otwartym jak juz.
Instalacje czy kocioł rozwala nie para ale cisnienie. Cisnienie to nic innego jak wysokosc słupa wody: 1 atmosf=10 m i nie ma znaczenia czy bedzie w rurce fi 12 czy fi 120. Każde urzadzenie hydraul wytrzymuje przynajmniej 10 bar zatem inaczej mówiac wysokosc 100m słupa wody! tylko nie popelnij takich bledow jak tam, i zastosuj sie do porad użytkownikow a spoko poradzisz sobie.
a schemat co ci przeslalem tylko jako pogladowy i dotyczyl tylko samego naczynia - jego prawidlowego podlaczenia. jak dasz pompe na zasilaniu to wystarczy jesli spod naczynia bedzie powyzej ok0,5 m nad najwyzej polozonym punktem grzewczym. z obliczen troche wiecej, ale z praktyki wystarczyWidzisz tu gdzies montaz naczynia przelewowego na tej wysokosci?? Nie myl cisnienia z ciezarem wody. Notabene jestesmy tu po to by pomagac innym a nie by prowadzic dyskusje i udowadniac kto ma racje. Ja sie na elektronice nie znam, to nie zabieram glosu, lecz i tak moge powiedziec ze niejedna awarie ukladu elektronicznego usunalem z kotłow nie wymieniajac sterownikow, ale sie nie wypowiadam na forum o elektronice... I Ciebie tez proszę.. pilnuj swojej profesji. I pomagaj ludziom tam gdzie jestes pewny swojej fizyki.
panel
Przy obecnych cenach energii chyba nikogo nie trzeba przekonywać o celowości
wykorzystywania tej ogólnodostępnej - słonecznej.
Prezentowany kolektor wspomaga ogrzewanie.
Powstał zgodnie z zasadą "coś z niczego", bo chyba trudno o prostsze
i tańsze rozwiązanie. Budowa zajęła łącznie kilkanaście godzin pracy.
Koszt ok. 100zł, głównie na kołki rozporowe, wkręty, uszczelniacz dekarski,
klej montażowy i silikon.
Stare skrzydła okienne miałem po wymianie okien na plastikowe.
Łata 4cm x 5cm - resztki po budowie garażu.
Kanały łączące kolektory i prowadzące do okienka piwnicznego z resztek
paneli podłogowych.
Znaczący procent ogólnego kosztu kolektora stanowi koszt obudowy, izolacji
termicznej i absorbera. W moim przypadku te koszty nie występują!
Niestety, nie mam jak tego zmierzyć. Orientacyjnie to podobny podmuch
jaki daje farelka. Ale już widać po temperaturach uzyskiwanych w styczniowym
słońcu, że muszę zainstalować skuteczniejszy wentylator.
Pomieszczenie jest duże - pod połową budynku, kubatura ok. 75m sześciennych.
Temperatura w nim specjalnie nie wzrasta, ale i nie spada! No cóż, mamy środek
zimy. Całość zamontowałem na fundamencie budynku, który był ocieplony styropianem
i zaszpachlowany klejem z siatką. Ta cienka warstwa kleju z siatką po
pomalowaniu na czarno okazała się niezłym absorberem.
Użyłem "niskozapachowej" farby akrylowej wodnej.
Urządzenie zbudowałem z myślą o miesiącach wiosennych, kiedy to słońce
grzeje znacznie mocniej i dłużej niż zimą.
Zachęcający jest wynik próby wykonanej przedwczoraj,
przy temp. zewnętrznej -6st.C w godz. 10.30 - 13.30 powietrze wydmuchiwane
z kolektora miało 47st.C
kompresor
Też robiłem na ZR40 , wychodziło mi ≦10kW na podłogówce i ≈8kW przy grzaniu ciepłej wody, choć wymienniki dawałem ze 2x większe niż proponuje Bodzio, co tylko potwierdza , że nie w samych wymiennikach siedzi najważniejsze.
Nie ma co też przesadzać z mocą , tym bardziej że klimat jakby się jednak ocieplał a o jeden numer za mała pompa pracuje lepiej w skali roku niż o numer za duża. Odwrotnie niż buty. O to chodzi że jestem w posiadaniu tych dwóch kompresorów
Ale chciałbym żeby przez większość czasu pracował jeden zr34 a w tych ekstremalnych warunkach załączał się ten drugi kompresor (w chłodnictwie często są dwa lub wiecej kompresorów i tam załączają sie w zależności od zapotrzebowania mocy chłod) to wtedy ten pierwszy zestaw wymienników byłby lepszy czy ten drugi co podałeś??
A jeszcze mam takie marzenie żeby do podgrzewania cwu te dwa kompresory łączyły się kaskadowo ale to chyba jest awykonalne
bufor
Bufora nie chcę instalować, bo to za dużo kłopotu. Falownik by się powiesiło na ścianie, podpięło kabelki i już, a gdy przyjdzie zima i DZ się schłodzi można go będzie całkiem odłączyć i po kłopocie. To co teraz jest nie przeszkadza mi aż tak, żeby instalować bufor, bo temperaturę w domu mam stabilną, podłoga gorąca nie jest, pc włącza się 2-3 razy dziennie po około 2h, grzejniki na górze dobrze grzeją, zużycie prądu jest niewielkie. Trochę mnie denerwują wysokie temperatury zasilania dochodzące do 43*, ale chyba szukam dziury w całym, bo gdy dz zejdzie z dzisiejszych 8* do 0*, moc pc spadnie z około 13kW do trochę ponad 10kW, to będzie idealnie. Monitoring temperatur gz i dz mam na stronie: Bufora nie chcę instalować, bo to za dużo kłopotu. Falownik by się powiesiło na ścianie, podpięło kabelki i już, a gdy przyjdzie zima i DZ się schłodzi można go będzie całkiem odłączyć i po kłopocie. To co teraz jest nie przeszkadza mi aż tak, żeby instalować bufor, bo temperaturę w domu mam stabilną, podłoga gorąca nie jest, pc włącza się 2-3 razy dziennie po około 2h, grzejniki na górze dobrze grzeją, zużycie prądu jest niewielkie. Trochę mnie denerwują wysokie temperatury zasilania dochodzące do 43*, ale chyba szukam dziury w całym, bo gdy dz zejdzie z dzisiejszych 8* do 0*, moc pc spadnie z około 13kW do trochę ponad 10kW, to będzie idealnie. Monitoring temperatur gz i dz mam na stronie Boję się że jeden komp nie ogrzeje domu( w projekcie mam 11 KW ale daje ocieplenia wiecej niz w projekcie)
Z programu select7 wynika że przy parametrach Todp=-5 i Tsk=35 moc chłodnicza ZR34 około 6 KW czyli grzania by było 8KW-teoretycznie a praktycznie pewnie 7KW
Jeszcze gazownia rozwiązała ze mną umowę o przyłączenie gazu a miał być zrobione w tym roku także będę musiał podgrzewać cwu pompą(eh gosciu z gazowni pomylił się i teraz nie da się do tej rury podłączyć)
Tylko nie wiem jak dobrac wymienniki na dwie zr34
Kurcze ma ktoś może "activation code" do Thermokey lub wtk
pompa ciepła
klimatyzator samsung AQ09PSNie liczyłem, załadowałem na początek 500g, uruchomiłem PC i podczas pracy dopuszczałem patrząc na temperatury i ciśnienia. Pierwszy symptom zbliżania się do prawidłowej ilości to zanik bąbli we wzierniku. Później dałem PC popracować kilka dni dla ustabilizowania temperatury podłogi, ustawiłem przegrzanie na TZR i zacząłem jeszcze dopuszczać czynnika po troszku obserwując temperatury. Zatrzymałem dopuszczanie w momencie kiedy temperatura ciekłego czynnika wychodzącego ze skraplacza zrównała się z temperaturą zasilania CO. W takim układzie PC działa u mnie najstabilniej.
Dalsze dopuszczanie już nie zmieniało parametrów pracy klimatyzacji w sposób znaczący. Dołożyliśmy 700g gazu i z początku wzrosła temperatura parowania i lekko spadło skraplanie ale nie wiele to wniosło poza zmniejszeniem przegrzania z 6 st C na -2stopnie na rurociągu powrotnym do sprężarki klimatyzacji i zaczął regulować zawór TZR.Teraz wkręciłem śrubę regulacyjną i zobaczymy co się będzie działo.Jutro zdam relację jak to pracuje.Zauważyłem jedną rzecz że po dodaniu 400 g gazu moc wzrosła o jakieś 0,6 kW a następnie zaczęła spadać po dodaniu następnej porcji oraz spadło mi skraplanie o 3 stopnie.Jak to mówią ruskie: "pasmatrim, uwidim" najwyżej upuszczę trochę gazu jeśli nie będzie śmigać.Urządzenie opiera się na kompresorze Sanyo (R 407C) 3,7 KW i wydajności 14,5 m³. Dolne źródło stanowi woda z rzeki( temperatura 7,6-8,2°C) w obiegu otwartym.Parownik klimatyzacji to wymiennik płytkowy o powierzchni 1,97m²(40 płyt).
Skraplacz natomiast stanowi wymiennik płytkowy o powierzchni 1,63m²(30 płyt).
Zawór rozprężny to tez 5 z dyszą 2 , przy 1 brakowało regulacji. W trakcie testów wyszedł pewien problem, a
klimy mianowicie:czynnik na wyjściu z kompresora ma niskie ciśnienie - po skręceniu zaworu bardzo spada temp. odparowania (-11 do -17) , natomiast odpowiednie ciśnienia i temp. na ssaniu i tłoczeniu są gdy instalacja co jest nagrzana do ok 35st. C wtedy pompa działa dobrze i osiąga 42-44 st. C na instalacji C.O, lecz za każdym razem jak osiągnie 44st. C i się na chwilę wyłączy ciśnienia odrobinę spadają (z początkowych 21 do 12 na tłoczeniu i z 4,7 do 2 Bar na ssaniu)
W takcie testów sterownik ustawiony był na 44°C temp. GZ, a Δ DZ wynosiła 4-4,3°C., ciśnienie spoczynkowe to 7 Bar
klimatyzacja grzanie
klimatyzator FUJI A jaka różnica kto złoży to do kupy : amerykański maksyk czy fiński arab? Bez obrazy ale to z technicznego punktu widzenia klimatyzacja to dość proste urządzenie. Nikt tu niczego nie rzeźbi samodzielnie. Na wszystko są odpowiednie programy doboru. Wystarczy trochę dobrej woli aby poczytać watek a są w nim wszelkie informacje jakie potrzebuje amator budowy. Zbudowałem pompę ciepła a jeszcze pół roku temu słyszałem tylko o cyklu Carnota . Moja pompa ustępuje profesjonalnym wykonaniom wyłacznie opakowaniem. Komponenty klimatyzacji są nawet lepsze niz przeciętnie stosowane przez gloryfikowanych "wiodących producentów".
Copeland nie kłamie w swoim programie : zwiększyłem przepływ po stronie instalacyjnej skraplacza klimatyzacji ( musiałem wymienic pompę) i za 20W mocy mam dodatkowo prawie 1kW. COP≥4 dla 35°C i liczony tylko dla sprężarki ( a tak podają wiodący ) to nic wielkiego skoro bez problemu osiągam to przy pierwszej w życiu konstrukcji. Nie chodzi o bufonadę , ale odrobina wiary w swoje możliwości nikomu nie zaszkodziła :D A o stopie zwrotu kapitału to lepiej juz całkiem nie pisz bo nie wiesz o tym nic. Pompę miałem na najwyższym biegu UPS25-40 ale dochłodzenie było praktycznie tylko na "trzecim" wymienniku, teraz się nie zwiększyło globalnie , ale podzieliło między skraplacz i trzeci - dałem pompę UPS 25-60. Instalację mam mieszaną : grzejniki członowe aluminiowe a w łazience i kuchni podłogówka. Poza tym podejścia do grzejników też są w posadzce, a powroty zapętlone w podłogówkę. Jak grzałem kociołkiem to wystarczał 1 bieg na UPS 25-40, zastosowanie większego biegu nie było mozliwe bo przy grzejnikach miałem zawory termostatyczne, któe maja duże opory hydrauliczne klimatyzatory ( to w normalnych warunkach jest zaleta) i szumiały - co było nie do wytrzymania w nocy. Za Twoim pzykładem wymontowałem zawory ( dałem zwykłe kulowe) i przepływ wzrósł , a szumy =0!. Teraz jest taki , który odpowiada teoretycznym obliczeniom zapotzrebowania mocy mojego domu i uzyskanego schłodzenia. Zdemontowaną pompką zasilę mamkę - obieg krótki to będzie odpowiednia.
Wszystkie elementy kupiłem w zaprzyjaźnionej lokalnej firmie , sprężarka pochodziła z Alfaco i uzyskałem 40% upustu od katalogu , a thermokeya u Berlinga i rabat był 20%. Nie wiem czy to dobre ceny ale byłem juz "w gorączce" i długo nie szukałem. HE-4 to za duzy wymiennik do mojej pompy i gdybym montował jeszcze raz kupił bym taki jaki wynika z metodyki doboru prezentowanej pzez Danfossa. Skusiła mnie cena niższa o połowę niz mniejszego - widocznie towar zalegał.
sterowanie wentylatorem
klimatyzator samsung AQ09PSZacznę od tego że mam dwa pomieszczenia, z których tylko jedno jest ogrzewane kominkiem wolno stojącym. Drugie jest mniejsze (ok. 6m2) i nie ma tam ogrzewania. Wydrążyłem więc otwór w ścianie i umieściłem tam wentylator średnicy 130mm, który goni ciepło od kominka. Nagrzewa to pomieszczenie właściwie ale wentylator ma za duże obroty 2300 i przy tym hałasuje.
Zakupiłem więc regulator obrotów AVT-1007 i podłączyłem go celem zmniejszenia tych obrotów. Okazało się że wentylator ledwo się obraca i buczy.
Postanowiłem więc zrobić regulację skokową przy zastosowaniu oporników.
Interesują mnie 4 stopnie regulacji w przybliżeniu 90% obrotów i co 10 w dół. Czyli najmniejsze obroty powinny być około 1400-1600.
Pytanie moje brzmi jakie oporniki zastosować?
Parametry wentylatora to 230V 2300 obr/min ale ile amper to nie pamiętam. Najlepiej zmieść zdjęcie tabliczki znamionowej.
Bez tych informacji próby pomocy są tylko gdybaniem.
Stosowanie rezystorów do zmniejszania wydajności wentylatora nie jest najlepszym pomysłem.
W przypadku wentylatora, który posiadasz, do regulacji obrotów w grę wchodzi tylko regulator napięcia (silnik ze zwartą fazą rozruchową).
Napisałeś, że regulator AVT nie funkcjonuje poprawnie. Niestety nie wiem dlaczego tak się dzieje...
Można w obwód zasilania silnika włączyć rezystor wentylacji, ale moc, która się na nim wydzieli będzie rzędu kilkunastu watów. Jako rezystory często sprawdzają się żarówki. Inny wentylator raczej nie. Ten został już wbudowany a otwór w ścianie był wiercony pod taką średnicę.
Sprawdzę jeszcze raz z regulatorem AVT. Może to on jest walnięty ale wątpię. A w między czasie mógłbyś MCB napisać czy dałoby radę obniżyć obroty przy pomocy oporników.
Może lepszym rozwiązaniem okaże się wentylator o mniejszej wydajności zasilany prądem stałym.
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
klimatyzacja do domu bezpłatne pożyczki darmowe pierwsza darmowa pożyczka

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie