Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie NewsówGrudzień 04 2020 10:28:08
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: Robertjem
pompa ciepła
klimatyzator samsung AQ09PS Nie liczyłem, załadowałem na początek 500g, uruchomiłem PC i podczas pracy dopuszczałem patrząc na temperatury i ciśnienia. Pierwszy symptom zbliżania się do prawidłowej ilości to zanik bąbli we wzierniku. Później dałem PC popracować kilka dni dla ustabilizowania temperatury podłogi, ustawiłem przegrzanie na TZR i zacząłem jeszcze dopuszczać czynnika po troszku obserwując temperatury. Zatrzymałem dopuszczanie w momencie kiedy temperatura ciekłego czynnika wychodzącego ze skraplacza zrównała się z temperaturą zasilania CO. W takim układzie PC działa u mnie najstabilniej.
Dalsze dopuszczanie już nie zmieniało parametrów pracy klimatyzacji w sposób znaczący. Dołożyliśmy 700g gazu i z początku wzrosła temperatura parowania i lekko spadło skraplanie ale nie wiele to wniosło poza zmniejszeniem przegrzania z 6 st C na -2stopnie na rurociągu powrotnym do sprężarki klimatyzacji i zaczął regulować zawór TZR.Teraz wkręciłem śrubę regulacyjną i zobaczymy co się będzie działo.Jutro zdam relację jak to pracuje.Zauważyłem jedną rzecz że po dodaniu 400 g gazu moc wzrosła o jakieś 0,6 kW a następnie zaczęła spadać po dodaniu następnej porcji oraz spadło mi skraplanie o 3 stopnie.Jak to mówią ruskie: "pasmatrim, uwidim" najwyżej upuszczę trochę gazu jeśli nie będzie śmigać.Urządzenie opiera się na kompresorze Sanyo (R 407C) 3,7 KW i wydajności 14,5 m³. Dolne źródło stanowi woda z rzeki( temperatura 7,6-8,2°C) w obiegu otwartym.Parownik klimatyzacji to wymiennik płytkowy o powierzchni 1,97m²(40 płyt).
Skraplacz natomiast stanowi wymiennik płytkowy o powierzchni 1,63m²(30 płyt).
Zawór rozprężny to tez 5 z dyszą 2 , przy 1 brakowało regulacji. W trakcie testów wyszedł pewien problem, a
klimy mianowicie:czynnik na wyjściu z kompresora ma niskie ciśnienie - po skręceniu zaworu bardzo spada temp. odparowania (-11 do -17) , natomiast odpowiednie ciśnienia i temp. na ssaniu i tłoczeniu są gdy instalacja co jest nagrzana do ok 35st. C wtedy pompa działa dobrze i osiąga 42-44 st. C na instalacji C.O, lecz za każdym razem jak osiągnie 44st. C i się na chwilę wyłączy ciśnienia odrobinę spadają (z początkowych 21 do 12 na tłoczeniu i z 4,7 do 2 Bar na ssaniu)
W takcie testów sterownik ustawiony był na 44°C temp. GZ, a Δ DZ wynosiła 4-4,3°C., ciśnienie spoczynkowe to 7 Bar
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
klimatyzacja do domu pożyczki darmowe

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie