Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie NewsówGrudzień 04 2020 10:54:29
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: Robertjem
belki chłodzące
belki chłodzące Chłodzenie sufitowe jest jednym z nowoczesnych rozwiązań technicznych służących do klimatyzacji pomieszczeń. Sufity chłodzące składają się z metalowych paneli montowanych w pewnej odległości od stropu konstrukcyjnego pomieszczenia. W jednej z wersji, nad panelami klasycznych sufitów podwieszanych montowane są belki lub płyty chłodzące, przez które przepływa woda o temperaturze 14÷18oC. Przepływ powietrza może być wywołany wtłaczaniem świeżego powietrza z centrali wentylacyjnej, z kolei w innym z rozwiązań spływ grawitacyjny powietrza wywołuje sama schłodzona powierzchnia sufitu. Ochłodzone powietrze łagodnie opada w dół pomieszczenia a w jego miejsce z dołu samoczynnie napływa powietrze ciepłe .
Zaletą systemu chłodzenia sufitowego jest jego bezgłośna praca, nie ma tu bowiem bezpośredniej pracy wentylatorów a pomieszczenie ma stosunkowo wyrównany rozkład temperatur. Konkretnych rozwiązań technicznych może być oczywiście wiele, w kontekście niniejszego opisu warto zauważyć, że systemy chłodzenia sufitowego nie akumulują energii. Pojemność cieplna metalowych konstrukcji belek chłodzących jest niewielka i porównywalna do pojemności współczesnych grzejników CO. Ważna jest tu bowiem szybkość uruchomienia (mała bezwładność cieplna) i niska cena instalacji. Mała pojemność cieplna instalacji uniemożliwia akumulowanie większej ilości zimna powstałego w okresie taniej taryfy elektrycznej.
W systemach akumulacji energii cieplnej najczęściej wykorzystywana jest woda cechująca się znacznym ciepłem właściwym. W typowo stosowanych systemach akumulacyjnego ogrzewania c.w.u. w domach jednorodzinnych stosowane są izolowane zbiorniki wodne o objętości około 0,5m3. Zbiornik taki ze względu na znaczną masę mocowany jest u podstawy budynku i zajmuje sporo przestrzeni użytkowej. Typowym przeznaczeniem akumulacji energii cieplnej są systemy grzewcze lub chłodzące pracujące okresowo (np. kolektory słoneczne, wodne kominkowe, dwutaryfowe elektryczne piece grzewcze). Akumulacja cieplna tego rodzaju obliczana jest na raczej krótkie okresy od około doby, dla pieców elektrycznych, do kilku dni dla systemów kolektorów słonecznych i systemów grzewczych w oparciu o kominki z płaszczem wodnym.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
klimatyzacja do domu pożyczki darmowe

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie