Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie NewsówGrudzień 04 2020 10:35:16
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: Robertjem
pompa
Sam tytuł mówi że jest to układ otwarty a zatem z naczyniem przelewowym nie wzbiorczym(nazewnictwo zarezerwowane poprawnie dla naczyn przeponowych) ktory sie stosuje w ukladach zamknietych. Zresztą sam zamiesciles schemat z naczyniem przelewowym notabene niech bedzie- wzbiorczym otwartym jak juz.
Instalacje czy kocioł rozwala nie para ale cisnienie. Cisnienie to nic innego jak wysokosc słupa wody: 1 atmosf=10 m i nie ma znaczenia czy bedzie w rurce fi 12 czy fi 120. Każde urzadzenie hydraul wytrzymuje przynajmniej 10 bar zatem inaczej mówiac wysokosc 100m słupa wody! tylko nie popelnij takich bledow jak tam, i zastosuj sie do porad użytkownikow a spoko poradzisz sobie.
a schemat co ci przeslalem tylko jako pogladowy i dotyczyl tylko samego naczynia - jego prawidlowego podlaczenia. jak dasz pompe na zasilaniu to wystarczy jesli spod naczynia bedzie powyzej ok0,5 m nad najwyzej polozonym punktem grzewczym. z obliczen troche wiecej, ale z praktyki wystarczyWidzisz tu gdzies montaz naczynia przelewowego na tej wysokosci?? Nie myl cisnienia z ciezarem wody. Notabene jestesmy tu po to by pomagac innym a nie by prowadzic dyskusje i udowadniac kto ma racje. Ja sie na elektronice nie znam, to nie zabieram glosu, lecz i tak moge powiedziec ze niejedna awarie ukladu elektronicznego usunalem z kotłow nie wymieniajac sterownikow, ale sie nie wypowiadam na forum o elektronice... I Ciebie tez proszę.. pilnuj swojej profesji. I pomagaj ludziom tam gdzie jestes pewny swojej fizyki.
panel
Przy obecnych cenach energii chyba nikogo nie trzeba przekonywać o celowości
wykorzystywania tej ogólnodostępnej - słonecznej.
Prezentowany kolektor wspomaga ogrzewanie.
Powstał zgodnie z zasadą "coś z niczego", bo chyba trudno o prostsze
i tańsze rozwiązanie. Budowa zajęła łącznie kilkanaście godzin pracy.
Koszt ok. 100zł, głównie na kołki rozporowe, wkręty, uszczelniacz dekarski,
klej montażowy i silikon.
Stare skrzydła okienne miałem po wymianie okien na plastikowe.
Łata 4cm x 5cm - resztki po budowie garażu.
Kanały łączące kolektory i prowadzące do okienka piwnicznego z resztek
paneli podłogowych.
Znaczący procent ogólnego kosztu kolektora stanowi koszt obudowy, izolacji
termicznej i absorbera. W moim przypadku te koszty nie występują!
Niestety, nie mam jak tego zmierzyć. Orientacyjnie to podobny podmuch
jaki daje farelka. Ale już widać po temperaturach uzyskiwanych w styczniowym
słońcu, że muszę zainstalować skuteczniejszy wentylator.
Pomieszczenie jest duże - pod połową budynku, kubatura ok. 75m sześciennych.
Temperatura w nim specjalnie nie wzrasta, ale i nie spada! No cóż, mamy środek
zimy. Całość zamontowałem na fundamencie budynku, który był ocieplony styropianem
i zaszpachlowany klejem z siatką. Ta cienka warstwa kleju z siatką po
pomalowaniu na czarno okazała się niezłym absorberem.
Użyłem "niskozapachowej" farby akrylowej wodnej.
Urządzenie zbudowałem z myślą o miesiącach wiosennych, kiedy to słońce
grzeje znacznie mocniej i dłużej niż zimą.
Zachęcający jest wynik próby wykonanej przedwczoraj,
przy temp. zewnętrznej -6st.C w godz. 10.30 - 13.30 powietrze wydmuchiwane
z kolektora miało 47st.C
kompresor
Też robiłem na ZR40 , wychodziło mi ≦10kW na podłogówce i ≈8kW przy grzaniu ciepłej wody, choć wymienniki dawałem ze 2x większe niż proponuje Bodzio, co tylko potwierdza , że nie w samych wymiennikach siedzi najważniejsze.
Nie ma co też przesadzać z mocą , tym bardziej że klimat jakby się jednak ocieplał a o jeden numer za mała pompa pracuje lepiej w skali roku niż o numer za duża. Odwrotnie niż buty. O to chodzi że jestem w posiadaniu tych dwóch kompresorów
Ale chciałbym żeby przez większość czasu pracował jeden zr34 a w tych ekstremalnych warunkach załączał się ten drugi kompresor (w chłodnictwie często są dwa lub wiecej kompresorów i tam załączają sie w zależności od zapotrzebowania mocy chłod) to wtedy ten pierwszy zestaw wymienników byłby lepszy czy ten drugi co podałeś??
A jeszcze mam takie marzenie żeby do podgrzewania cwu te dwa kompresory łączyły się kaskadowo ale to chyba jest awykonalne
bufor
Bufora nie chcę instalować, bo to za dużo kłopotu. Falownik by się powiesiło na ścianie, podpięło kabelki i już, a gdy przyjdzie zima i DZ się schłodzi można go będzie całkiem odłączyć i po kłopocie. To co teraz jest nie przeszkadza mi aż tak, żeby instalować bufor, bo temperaturę w domu mam stabilną, podłoga gorąca nie jest, pc włącza się 2-3 razy dziennie po około 2h, grzejniki na górze dobrze grzeją, zużycie prądu jest niewielkie. Trochę mnie denerwują wysokie temperatury zasilania dochodzące do 43*, ale chyba szukam dziury w całym, bo gdy dz zejdzie z dzisiejszych 8* do 0*, moc pc spadnie z około 13kW do trochę ponad 10kW, to będzie idealnie. Monitoring temperatur gz i dz mam na stronie: Bufora nie chcę instalować, bo to za dużo kłopotu. Falownik by się powiesiło na ścianie, podpięło kabelki i już, a gdy przyjdzie zima i DZ się schłodzi można go będzie całkiem odłączyć i po kłopocie. To co teraz jest nie przeszkadza mi aż tak, żeby instalować bufor, bo temperaturę w domu mam stabilną, podłoga gorąca nie jest, pc włącza się 2-3 razy dziennie po około 2h, grzejniki na górze dobrze grzeją, zużycie prądu jest niewielkie. Trochę mnie denerwują wysokie temperatury zasilania dochodzące do 43*, ale chyba szukam dziury w całym, bo gdy dz zejdzie z dzisiejszych 8* do 0*, moc pc spadnie z około 13kW do trochę ponad 10kW, to będzie idealnie. Monitoring temperatur gz i dz mam na stronie Boję się że jeden komp nie ogrzeje domu( w projekcie mam 11 KW ale daje ocieplenia wiecej niz w projekcie)
Z programu select7 wynika że przy parametrach Todp=-5 i Tsk=35 moc chłodnicza ZR34 około 6 KW czyli grzania by było 8KW-teoretycznie a praktycznie pewnie 7KW
Jeszcze gazownia rozwiązała ze mną umowę o przyłączenie gazu a miał być zrobione w tym roku także będę musiał podgrzewać cwu pompą(eh gosciu z gazowni pomylił się i teraz nie da się do tej rury podłączyć)
Tylko nie wiem jak dobrac wymienniki na dwie zr34
Kurcze ma ktoś może "activation code" do Thermokey lub wtk
pompa ciepła
klimatyzator samsung AQ09PSNie liczyłem, załadowałem na początek 500g, uruchomiłem PC i podczas pracy dopuszczałem patrząc na temperatury i ciśnienia. Pierwszy symptom zbliżania się do prawidłowej ilości to zanik bąbli we wzierniku. Później dałem PC popracować kilka dni dla ustabilizowania temperatury podłogi, ustawiłem przegrzanie na TZR i zacząłem jeszcze dopuszczać czynnika po troszku obserwując temperatury. Zatrzymałem dopuszczanie w momencie kiedy temperatura ciekłego czynnika wychodzącego ze skraplacza zrównała się z temperaturą zasilania CO. W takim układzie PC działa u mnie najstabilniej.
Dalsze dopuszczanie już nie zmieniało parametrów pracy klimatyzacji w sposób znaczący. Dołożyliśmy 700g gazu i z początku wzrosła temperatura parowania i lekko spadło skraplanie ale nie wiele to wniosło poza zmniejszeniem przegrzania z 6 st C na -2stopnie na rurociągu powrotnym do sprężarki klimatyzacji i zaczął regulować zawór TZR.Teraz wkręciłem śrubę regulacyjną i zobaczymy co się będzie działo.Jutro zdam relację jak to pracuje.Zauważyłem jedną rzecz że po dodaniu 400 g gazu moc wzrosła o jakieś 0,6 kW a następnie zaczęła spadać po dodaniu następnej porcji oraz spadło mi skraplanie o 3 stopnie.Jak to mówią ruskie: "pasmatrim, uwidim" najwyżej upuszczę trochę gazu jeśli nie będzie śmigać.Urządzenie opiera się na kompresorze Sanyo (R 407C) 3,7 KW i wydajności 14,5 m³. Dolne źródło stanowi woda z rzeki( temperatura 7,6-8,2°C) w obiegu otwartym.Parownik klimatyzacji to wymiennik płytkowy o powierzchni 1,97m²(40 płyt).
Skraplacz natomiast stanowi wymiennik płytkowy o powierzchni 1,63m²(30 płyt).
Zawór rozprężny to tez 5 z dyszą 2 , przy 1 brakowało regulacji. W trakcie testów wyszedł pewien problem, a
klimy mianowicie:czynnik na wyjściu z kompresora ma niskie ciśnienie - po skręceniu zaworu bardzo spada temp. odparowania (-11 do -17) , natomiast odpowiednie ciśnienia i temp. na ssaniu i tłoczeniu są gdy instalacja co jest nagrzana do ok 35st. C wtedy pompa działa dobrze i osiąga 42-44 st. C na instalacji C.O, lecz za każdym razem jak osiągnie 44st. C i się na chwilę wyłączy ciśnienia odrobinę spadają (z początkowych 21 do 12 na tłoczeniu i z 4,7 do 2 Bar na ssaniu)
W takcie testów sterownik ustawiony był na 44°C temp. GZ, a Δ DZ wynosiła 4-4,3°C., ciśnienie spoczynkowe to 7 Bar
klimatyzacja grzanie
klimatyzator FUJI A jaka różnica kto złoży to do kupy : amerykański maksyk czy fiński arab? Bez obrazy ale to z technicznego punktu widzenia klimatyzacja to dość proste urządzenie. Nikt tu niczego nie rzeźbi samodzielnie. Na wszystko są odpowiednie programy doboru. Wystarczy trochę dobrej woli aby poczytać watek a są w nim wszelkie informacje jakie potrzebuje amator budowy. Zbudowałem pompę ciepła a jeszcze pół roku temu słyszałem tylko o cyklu Carnota . Moja pompa ustępuje profesjonalnym wykonaniom wyłacznie opakowaniem. Komponenty klimatyzacji są nawet lepsze niz przeciętnie stosowane przez gloryfikowanych "wiodących producentów".
Copeland nie kłamie w swoim programie : zwiększyłem przepływ po stronie instalacyjnej skraplacza klimatyzacji ( musiałem wymienic pompę) i za 20W mocy mam dodatkowo prawie 1kW. COP≥4 dla 35°C i liczony tylko dla sprężarki ( a tak podają wiodący ) to nic wielkiego skoro bez problemu osiągam to przy pierwszej w życiu konstrukcji. Nie chodzi o bufonadę , ale odrobina wiary w swoje możliwości nikomu nie zaszkodziła :D A o stopie zwrotu kapitału to lepiej juz całkiem nie pisz bo nie wiesz o tym nic. Pompę miałem na najwyższym biegu UPS25-40 ale dochłodzenie było praktycznie tylko na "trzecim" wymienniku, teraz się nie zwiększyło globalnie , ale podzieliło między skraplacz i trzeci - dałem pompę UPS 25-60. Instalację mam mieszaną : grzejniki członowe aluminiowe a w łazience i kuchni podłogówka. Poza tym podejścia do grzejników też są w posadzce, a powroty zapętlone w podłogówkę. Jak grzałem kociołkiem to wystarczał 1 bieg na UPS 25-40, zastosowanie większego biegu nie było mozliwe bo przy grzejnikach miałem zawory termostatyczne, któe maja duże opory hydrauliczne klimatyzatory ( to w normalnych warunkach jest zaleta) i szumiały - co było nie do wytrzymania w nocy. Za Twoim pzykładem wymontowałem zawory ( dałem zwykłe kulowe) i przepływ wzrósł , a szumy =0!. Teraz jest taki , który odpowiada teoretycznym obliczeniom zapotzrebowania mocy mojego domu i uzyskanego schłodzenia. Zdemontowaną pompką zasilę mamkę - obieg krótki to będzie odpowiednia.
Wszystkie elementy kupiłem w zaprzyjaźnionej lokalnej firmie , sprężarka pochodziła z Alfaco i uzyskałem 40% upustu od katalogu , a thermokeya u Berlinga i rabat był 20%. Nie wiem czy to dobre ceny ale byłem juz "w gorączce" i długo nie szukałem. HE-4 to za duzy wymiennik do mojej pompy i gdybym montował jeszcze raz kupił bym taki jaki wynika z metodyki doboru prezentowanej pzez Danfossa. Skusiła mnie cena niższa o połowę niz mniejszego - widocznie towar zalegał.
sterowanie wentylatorem
klimatyzator samsung AQ09PSZacznę od tego że mam dwa pomieszczenia, z których tylko jedno jest ogrzewane kominkiem wolno stojącym. Drugie jest mniejsze (ok. 6m2) i nie ma tam ogrzewania. Wydrążyłem więc otwór w ścianie i umieściłem tam wentylator średnicy 130mm, który goni ciepło od kominka. Nagrzewa to pomieszczenie właściwie ale wentylator ma za duże obroty 2300 i przy tym hałasuje.
Zakupiłem więc regulator obrotów AVT-1007 i podłączyłem go celem zmniejszenia tych obrotów. Okazało się że wentylator ledwo się obraca i buczy.
Postanowiłem więc zrobić regulację skokową przy zastosowaniu oporników.
Interesują mnie 4 stopnie regulacji w przybliżeniu 90% obrotów i co 10 w dół. Czyli najmniejsze obroty powinny być około 1400-1600.
Pytanie moje brzmi jakie oporniki zastosować?
Parametry wentylatora to 230V 2300 obr/min ale ile amper to nie pamiętam. Najlepiej zmieść zdjęcie tabliczki znamionowej.
Bez tych informacji próby pomocy są tylko gdybaniem.
Stosowanie rezystorów do zmniejszania wydajności wentylatora nie jest najlepszym pomysłem.
W przypadku wentylatora, który posiadasz, do regulacji obrotów w grę wchodzi tylko regulator napięcia (silnik ze zwartą fazą rozruchową).
Napisałeś, że regulator AVT nie funkcjonuje poprawnie. Niestety nie wiem dlaczego tak się dzieje...
Można w obwód zasilania silnika włączyć rezystor wentylacji, ale moc, która się na nim wydzieli będzie rzędu kilkunastu watów. Jako rezystory często sprawdzają się żarówki. Inny wentylator raczej nie. Ten został już wbudowany a otwór w ścianie był wiercony pod taką średnicę.
Sprawdzę jeszcze raz z regulatorem AVT. Może to on jest walnięty ale wątpię. A w między czasie mógłbyś MCB napisać czy dałoby radę obniżyć obroty przy pomocy oporników.
Może lepszym rozwiązaniem okaże się wentylator o mniejszej wydajności zasilany prądem stałym.
montowanie klimatyzacji
klimatyzator samsung AQ09PSTak sobie czytam to co tu pisze i tez dodam swoje pare groszy do dyskusji. Generalnie osobiscie zamontowalem 8 splitow a dwa nastepne bede robil w najblizszych dniach ( powod ?? nie ma w sklepach - jestem zapisany na nie w leroy-u ) . Co mnie do tego sklonilo ?? A no wlasnie montaz takiej profesjonalnej firmy jak xxx z Jaworzna - generalnie po tym co zrobili w firmie to jednym najdelikatniejszym slowem mozna powiedziec,ze sa to BURAKI !!!! - jednostka zewnetrzna zamontowana krzywo,bo tak wyszlo :) a wewnetrzna zmasakrowana i po montazu musieli robic to jeszcze raz,bo skropliny laly sie na pokoj a nie tam gdzie powinny - o otworach montazowych nie wspomnie jak sobie celowali,zeby bylo jakos OOOK .Dodam,ze za takie paciarswo wzieli 800 PLN netto na FV .
Co do mioch zmagan : pierwsza klime zamontowalem w lipcu 2004 oczywiscie poprzedzilem to czytaniem i filmikami instruktarzowymi np firmy DESA ( www.desapoland.pl ) a filmik to "desa_split.avi" i oczywiscie studiujac instrukcje montazu,ktora dostaje sie wraz z klimatyzarorami AKAI . W sumie tak na zdrowy rozsadek po cos te instrukcje daja razem z kompletem rurek,srubek i innych pasci :)
Moim zdaniem najtrudnieszy etap to wywiercenie otworu przynajmniej fi 50 ,bo trzeba go zrobic pod katem przynajmniej 3 do 5-ciu stopni , a jak wiadomo nie kazdy dysponuje odpowiednia otwornica,ale ja wyznaje zasade znajomi wszystko maja wiec radzcie sobie :) - ja jestem w tej fajnej sytuacji,ze komplet narzedzi mam wraz z mlotem pneymatycznym , ale to zawsze z wypozyczalni mozna wziasc :) . Ja zwsze zaczynam od montazu jednostki wewnetrznej,potem w zaleznosci od potrzeby korytka a nakoncu ta nieszczesna dziurka i wsporniki oraz montaz jednostki zewnetrznej . Pamietac trzeba o poprawnym ulozeniu wszystkiego czyli skropliny na dole ze spadem reszta wyzej . Nastepnie wszystko pozadnie poskrecac i dochodzimy do momentu ,w ktorym trzeba zajac sie instalacja cisnieniowa klimatyzacji - ja to robie w nastepujacy sposob - naciskam sobie zaworek serwisowy , imbusem odkrecam czynik na drugim (cinszym) rurociagu i przedmuchuje do momentu pojawienia sie mgielki .wtedy puszczam ten zaworek - wszystko sie usczelnia - sprawdzam sczelnosci polaczen skrecanych i jak jest wszysto OK to otwieram do oporu obydwa zaworki i zrobione . Pewnie ktos powie,ze powinno sie uzyc pompy prozniowej , lecz nie jest to wymagane - po rozmowie z serwisem Akai dowiedzialem sie,ze klimatyzatory maja fabrycznie nabijane ok 100 g czynnika wiecej,jak sie robi w taki sposob wiec mozna tak wykonac montaz !!! . Pompa ma swoje plusy ,bo przy okazji mozna sobie sprawdzic szczelnosc czesci rurkowej i elementu wewnetrznego jak i cisnienie pracy urzadzonaka ,ale moim zdaniem nie jest to wymagane - zaklady "fachowcow" pewnie powiedza co innego ale ja bazuje na tym co dowiedzialem sie z sewisu AKAI :)
Generalnie moje spostrzezenia sa takie - kazdy kto ma podstawowy sprzet i nie boi sie wyzwan potrafi to zrobic !! bo biorac pod uwage koszty to jak sie uprzec i to nacignac w gore z posilkiem regeneracyjnum to mamy koszt 100 PLN (podpory x2 ~20 PLN/szt + kolki +koryto ) piwka i innych napojow w doborowym gronie znajomych nie wliczam :)
Sie powtorze - na dzien dzisiejszy zamontowalem 8 szt Akai 07 i 09 a 2 nastepne w dordze (najprawdopodobniej ten tydzien) i ceny,ktore sobie krzycza zaklady montujace sa wrecz odstraszajace - bo co w sumie oni robia lepiej niz ja (nie liczac pompy) - lepeij otworkow raczej nie wywierca a srubkowkretem to umie sie obslugiwac :) - dodam wiecej - wiertarka tez nie jest mi straszna :)
Sie powtorze - na dzien dzisiejszy zamontowalem 8 szt Akai 07 i 09 a 2 nastepne w dordze (najprawdopodobniej ten tydzien) i ceny,ktore sobie krzycza zaklady montujace sa wrecz odstraszajace - bo co w sumie oni robia lepiej niz ja (nie liczac pompy) - lepeij otworkow raczej nie wywierca a srubkowkretem to umie sie obslugiwac :) - dodam wiecej - wiertarka tez nie jest mi straszna :)Reasumujac - do dziela wiaro ! nie bujmy sie takic robot - na prawde nie jest to trudne , tylko jak widze zaklady montujace robia z tego tabu - a z kilkoma mialem do czynienia - w sumie sie nie dziwie rynek nie jest wielki,wiec trzeba sobie go szanowac .
W razie czego piszczcie na priwa - postaram sie w wolnym czasie odpowiedziec na pytania a w razie czego jestem w stanie dac namiary bardzo porzadna firme z Bielska-Bialej , ktora nie zabija klientow cenami,a fachowosc jest tam na najwyzszym poziomie ( robia instalacje dla Castoramy i Liroy-a )Czyli chodzi wyłącznie o chęć jak najszybszego wyrównania kosztu zakupu narzędzi.
A jak bardzo pazerna to chęć, to pokazuje oferta pewnej firmy oferującej tego typu narzędzia.
Oto cała prawda o potwornie drogich pompach i kielichownicach:
Pompa jednostopniowa 57l/min - 410PLN
Zawory, manometry, przewody: komplet: ~250PLN
Kielichownica w zestawie 290PLN.
klimatyzatory panasonic
klimatyzacja panasonicKlimatyzatory Panasonic zapewniają spełnienie wszystkich potrzeb w zakresie klimatyzacji dzięki produktom i usługom, które stwarzają wygodne warunki do życia i pracy. Oferujemy kompleksowe rozwiązania systemów klimatyzacyjnych zaprojektowane w oparciu o naszą technologię i wieloletnie doświadczenie.

Harmonia ze środowiskiem to dziś jeden z najważniejszych tematów debaty społecznej. Firma Panasonic korzysta ze sprawdzonych, zaawansowanych technologii by zminimalizować wpływ na zmiany klimatyczne i chronić warstwę ozonową. klimatyzacja Warszawa Panasonic są przyjazne dla środowiska naturalnego oraz dla kieszeni ich użytkowników. Wszystko to dzięki wykorzystaniu czynnika chłodniczego R410A, który nie wpływa na powiększanie dziury ozonowej oraz niskiemu zużyciu energii. Dezaktywują alergeny dla zapewnienia komfortowego, wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniu. Gama klimatyzatorów Panasonic typu split obejmuje 3 główne grupy: Deluxe Inverter, Standard Inverter oraz Standard. Wszystkie klimatyzatory posiadają szereg funkcji podnoszących komfort obsługi, takich jak: usuwanie nieprzyjemnych zapachów, szybki start, zdalne i kreatywne sterowanie, zdejmowany i zmywalny panel, czy też losowe, automatyczne wznowienie pracy urządzenia. Dzięki zastosowaniu funkcji usuwania nieprzyjemnych zapachów, podczas uruchamiania klimatyzatora, użytkownicy nie są narażeni na wdychanie przykrych zapachów, a pionowe i poziome wzorce przepływu powietrza można w sposób dowolny łączyć, aby uzyskać maksymalny komfort użytkowania.-Programowany timer 24h
-Klasa energetyczna A/A
-Pilot zdalnego sterowania
-SLEEP – nocny tryb pracy
-Funkcja samooczyszczania
-Szybkie chłodzenie i ogrzewanie
-Sprężarki japońskich producentów
-Efektywne oczyszczanie powietrza
-SWING - wahadłowy ruch lamelek
-Ekologiczny czynnik chłodniczy R410a
-4 drożny automatyczny nadmuch powietrza
-Funkcja chłodzenia, ogrzewania, osuszania i wentylator
-3 prędkości pracy wentylatora w trybie chłodzenia lub grzania
AUTORESTART – zapamiętywanie nastawów przy zaniku napięcia

Funkcja ION
Znane jest zjawisko, zgodnie z którym miejsca bogate w jony ujemne, takie jak okolice wodospadów oraz lasy sprawiają, że ludzie czują się odświeżeni. Dzięki klimatyzatorom Panasonic typu split, ten sam odświeżający efekt można
uzyskać po naciśnięciu jednego przycisku.

Super cichy tylko 23dB
Moduł wewnętrzny zapewnia cichą pracę dzięki niskiej prędkości wentylatora. A użycie przycisku Quiet jeszcze bardziej obniża szum, nawet do poziomu 23 dB.
*1 CS-RE9/RE12HKE: W trybie Quiet podczas operacji
chłodzenia przy niskiej prędkości wentylatora
*2 CU-RE9HKE: W trybie chłodzenia, CU-RE18HKE

Filtr SUPER antyalergiczny (10-letni okres użytkowania)
-Filtr SUPER antyalergiczny łączy w sobie 3 funkcje – ochronę antyalergiczną, antywirusową oraz antybakteryjną – w celu zachowania w pomieszczeniu czystego i zdrowego powietrza. A dodatkowo efekt ten utrzymuje przez 10 lat.
-Dezaktywuje powyżej 99% wszystkich alergenów przechwyconych przez filtr.
-Dezaktywuje powyżej 99% wszystkich wirusów przechwyconych przez filtr.
-Działanie enzymatyczne eliminuje powyżej 99% wszystkich bakterii przechwyconych prze filtr.

Tryb dużej mocy
Naciśnięcie przycisku trybu dużej mocy pozwala szybko schłodzić lub ogrzać pomieszczenie. Zapewnia to szybki komfort,przy pełnej mocy i silnym strumieniu powietrza. Jest to doskonała funkcja do zastosowania bezpośrednio po powrocie do domu lub kiedy pojawią się nieoczekiwani goście.

Funkcja usuwania zapachów
Dzięki tej funkcji nie pojawia się niemiły zapach po uruchomieniu urządzenia. Dzieje się tak dlatego, że wentylator pozostaje na chwilę wyłączony, podczas gdy źródło odoru wewnątrz klimatyzatora jest eliminowane.
(urządzenie musi pracować w trybie chłodzenia lub osuszania, a szybkość wentylatora musi być ustawiana automatycznie).

Zdejmowany, zmywalny panel
Przedni panel łatwo jest utrzymywać w czystości. Łatwo się go zdejmuje, wykonując pojedynczą operację i następnie można go umyć w wodzie. Czysty panel frontowy pozwala na płynniejsze, wydajniejsze działanie, co może przyczynić się do obniżenia zużycia energii.

Tryb delikatnego osuszania
Uruchamia chłodzenie w celu obniżenia wilgotności. Zapewnia ciągły nawiew o niskiej intensywności, aby utrzymać niższą wilgotność w pokoju bez dużych zmian temperatury.

Regulacja kierunku strumienia powietrza (góra/dół)
Żaluzje automatycznie pochylają się w górę i w dół, rozprowadzając powietrze po całym pomieszczeniu. Można także ustawić je pod wybranym kątem za pomocą pilota.

Tryb dużej mocy
Naciśnięcie przycisku trybu dużej mocy pozwala szybko schłodzić lub ogrzać
pomieszczenie. Zapewnia ono szybki komfort, przy pełnej mocy i silnym strumieniu powietrza.
Jest to doskonała funkcja do zastosowania bezpośrednio po powrocie do domu lub kiedy pojawią się nieoczekiwani goście.
INVERTER:

INVERTER - oznacza to, że sprężarka jednostki zewnętrznej nie włącza się cyklicznie, jak to jest w standardzie klimatyzatorów split, lecz działa ona zależnie od zapotrzebowania mocy. Tym samym hałas oraz zużycie energii elektrycznej przez urządzenie jest mniejsze! Jeśli więc planujemy wykorzystywanie klimatyzatora przez długi okres czasu, zakup INVERTERA jest jak najbardziej opłacalny. Wyższa cena zakupu zwróci się w czasie jego użytkowania.
klimatyzator Samsung AQ09PSBN
klimatyzator samsung AQ09PS- wydajność chłodnicza/grzewcza kW - 2,5/3,2
- efektywność energetyczna chłodzenie EER/grzanie COP - 3,4/3,63
- poziom hałasu jednostka wewnętrzna dB - 23/32
- poziom hałasu jednostka zewnętrzna dB - 45
- moc elektryczna chłodzenie W - 735
- moc elektryczna grzanie W - 886
- zakres temperatur pracy dla jednostki zewnętrznej st.C -chłodzenie +10-+46, grzanie -10+24

Pracując stale nad ekologicznym podejściem do produkcji klimatyzacji, firma Samsung wytwarza klimatyzatory działające w oparciu o przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R410A, chroniąc dzięki temu warstwę ozonową naszej planety.Większość produktów firmy Samsung uzyskala klasę energetyczną A i A+ oraz znak ENERGY STAR w USA.Energooszczędne klimatyzatory nie tylko obniżają wydatki na energię, ale również pomagają chronić środowisko naturalne.Firma Samsung nieustannie czyni starania, by tworzyć nowe rozwiązania minimalizujące wpływ na środowisko, pamiętając jednocześnie o istotnych cechach użytkowych produktów, takich jak funkcjonalność czy wzornictwo.

Cechy szczególne:
-filtr Silver Nano - filtr z powłoką jonów srebra ogranicza rozwój grzybów, dzięki czemu chroni urządzenie przed tworzeniem się nieprzyjemnego zapachu,
-funkcja Good'sleep II - w porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi obniża zużycie energii aż do 36%,
-S-Inverter - technologia S-Inverter pozwala pozwala o 50% obniżyć zużycie energii oraz zmniejszyć głośność agregatu dzięki redukcji wibracji sprężarki,
-dyskretna linia - deliokatna szara linia dyskretnie kontrastuje z białą obudową urządzenia, nadając mu stylowy wygląd,
-panel przedni podnoszony do góry - wygodnie podnoszony panel przedni klimatyzatora ułatwia dostęp do filtrów urządzenia i jego konserwację,
-gładki panel przedni - umiejscowienie filtrów w górnej części urządzenia sprawiło, że panel przedni stanowi gładką płaszczyznę, łatwą do utrzymania w czystości,
-pilot zdalnego sterowania.
belki chłodzące
belki chłodząceChłodzenie sufitowe jest jednym z nowoczesnych rozwiązań technicznych służących do klimatyzacji pomieszczeń. Sufity chłodzące składają się z metalowych paneli montowanych w pewnej odległości od stropu konstrukcyjnego pomieszczenia. W jednej z wersji, nad panelami klasycznych sufitów podwieszanych montowane są belki lub płyty chłodzące, przez które przepływa woda o temperaturze 14÷18oC. Przepływ powietrza może być wywołany wtłaczaniem świeżego powietrza z centrali wentylacyjnej, z kolei w innym z rozwiązań spływ grawitacyjny powietrza wywołuje sama schłodzona powierzchnia sufitu. Ochłodzone powietrze łagodnie opada w dół pomieszczenia a w jego miejsce z dołu samoczynnie napływa powietrze ciepłe (rys.1).
Zaletą systemu chłodzenia sufitowego jest jego bezgłośna praca, nie ma tu bowiem bezpośredniej pracy wentylatorów a pomieszczenie ma stosunkowo wyrównany rozkład temperatur. Konkretnych rozwiązań technicznych może być oczywiście wiele, w kontekście niniejszego opisu warto zauważyć, że systemy chłodzenia sufitowego nie akumulują energii. Pojemność cieplna metalowych konstrukcji belek chłodzących jest niewielka i porównywalna do pojemności współczesnych grzejników CO. Ważna jest tu bowiem szybkość uruchomienia (mała bezwładność cieplna) i niska cena instalacji. Mała pojemność cieplna instalacji uniemożliwia akumulowanie większej ilości zimna powstałego w okresie taniej taryfy elektrycznej.
W systemach akumulacji energii cieplnej najczęściej wykorzystywana jest woda cechująca się znacznym ciepłem właściwym. W typowo stosowanych systemach akumulacyjnego ogrzewania c.w.u. w domach jednorodzinnych stosowane są izolowane zbiorniki wodne o objętości około 0,5m3. Zbiornik taki ze względu na znaczną masę mocowany jest u podstawy budynku i zajmuje sporo przestrzeni użytkowej. Typowym przeznaczeniem akumulacji energii cieplnej są systemy grzewcze lub chłodzące pracujące okresowo (np. kolektory słoneczne, wodne kominkowe, dwutaryfowe elektryczne piece grzewcze). Akumulacja cieplna tego rodzaju obliczana jest na raczej krótkie okresy od około doby, dla pieców elektrycznych, do kilku dni dla systemów kolektorów słonecznych i systemów grzewczych w oparciu o kominki z płaszczem wodnym.
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
klimatyzacja do domu pożyczki darmowe

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie