kryzys
Dodane przez Arkaszka dnia Marzec 29 2016 22:45:45
„PiS jest zachłyśnięty władzą i totalnie się nie kontroluje w swoich poczynaniach. Po prostu pędzi przed siebie. Czekał na tę władze osiem lat, miał więc czas, aby się dobrze przygotować, a mimo to popełnia ogromne błędy, na przykład wymieniając większość kadr. I to w jaki sposób! Na przykład żona pana Zbigniewa Ziobry została dyrektorem w spółce zależnej od PZU, należącej do skarbu państwa. To jest pycha!”
PiS w amoku, zaczadzony zwycięstwem rzuca państwo w objęcia Prezesa, państwo nie mieści się w nich, wyślizguje się z ramion, kolebie, a Prezes w siódmym niebie, nie łapie równowagi, dodaje sobie odwagi, drobi, drepcze krzycząc, że maszeruje, lud troszkę oklaskuje, troszkę sarka, lecz Prezes tego nie czuje – wreszcie mam, mam państwo kompletne, a czego nie udźwignę, to zrzucę lub odetnę.
Całym sobą się raduję, niech żyją moje pomysły, niech nas chroni ręka pańska, doniosę Marzannę, wrzucę do Wisły, niech płynie do Gdańska, niech Bolek ją wyłowi, powtyka w buty, to mu się należy, karzeł zapluty. Komuniści i złodzieje, cała Polska z was się śmieje.
Rozszerzona zawartość newsa
ma braki kadrowe podobnie jak mają wszystkie polskie partie. I polskie partie nigdy nie będą kompetentne ba każdy przyzwoity, rozsądny i honorowy człowiek trzyma się od tych mafii na kilometr. Tam idą tylko ludzie szczególnego sortu, tego samego co robili kariery w PRL-u w wierchuszkach SB i PZPR-u.
Pani Merkel w Niemczech ma w swojej partii kompetencje, bo ma w szeregach swojej partii 650.000 najaktywniejszych i najzdolniejszych obywateli. Ona ma samych nauczycieli w partii więcej niż PO i PiS ma razem wszystkich żywych i płacących składki członków. Pani Merkel może prezentować programy polityki oświatowej bo ma je z kimś zrobić i z kimś je wprowadzić.
Mafie polityczne w Polsce kompetencji nie będą miały nigdy, bo nie ma w nich ani jednego szanującego się obywatela. PiS jest tutaj regułą, nie wyjątkiem. PiS może zastąpić PO z jej 5-10 tys. członków? A może .Nowoczesna ze swymi 500 członkami? W kraju w którym samych obwodowych komisji wyborczych jest niemal 28 tys.?
Te mafie mogą tylko wystawić parę dobrze uszminkowanych i wygadanych kreatur medialnych do telewizji, aby tam udawały politykę, władzę i opozycję. Ale rządzić te gangsterskie bandy nie mogą, bo najzwyczajniej nie mają z kim.Mówiąc o partii Merkel mówiłem o koalicji siostrzanych partii CDU/CSU. To jest w sumie jedna formacja, nawet jak ostatnio w niej nico iskrzy.
Liczba członków partii jest zmienna i trudno znaleźć jakieś ostateczne źródła. Według moich, aczkolwiek już nieco starszych CDU/CSU oceniam na 650.00 członków, SPD na około 500.000 członków. Ale o 50 tys. w tę czy tamtą stronę nie ma co się spierać.
Partie na zachodzie przeżywają wyraźny kryzys. W Niemczech w latach 80 do partii należało ponad 2,5 miliona ludzi. Dziś jest to zaledwie około 1,6 mil. ludzi.
W Polsce partie nie przeżywają żadnego kryzysu. W Polsce w III RP nie powstały żadne partie polityczne i ich praktycznie nie ma. Te hordy cwaniaczków i gangsterów nie zasługują na to miano. Jedynym wyjątkiem jest odziedziczona z poprzednich epok PSL, która jako tako na to miano zasługuje, ponieważ ma jakiś tam przyzwoity zasób członków (PSL ma prawdopodobnie więcej członków niż cała reszta partii razem wzięta), ma tradycje i jest w pewnych segmentach społeczeństwa dobrze zakorzeniona reprezentując interesy części obywateli. Cała reszta to zwykłe kreatury medialne. Wyłączysz telewizor i ich praktycznie nie ma. Włącznie z tym pieprzonym PiSem.
Wszystkie te dyskusje o pisie i opozycji to jest zwykły blef, pic na wodę i fotomontaż.