posadowienie
Dodane przez Arkaszka dnia Październik 18 2016 23:48:00
Zaoferowano mi do zakupu działkę budowlaną. Księgi wieczyste związane z działką:

1. tzw KW matka w której osoba sprzedajaca ma wpisane wiele działek - nastapi wydzielenie działki wodociąg

2. Do działki prowadzi droga prywatna z osobna KW i w tej KW sa wpisane 3 osoby wspołwłaściciele (ja mam być czwarty w tej KW)

W drodze prywatnej (utwardzony tłuczeń) jest:notariusz twierdzi że ww partycypacja w kosztach drogi prywatnej jest czyms normalnym i tak sie robi

Jakie ew zagrozenia moga dla mnie jako dla kupujacego istnieć ?

Czy istnieja jakies poradniki , szablony takich dokumentów porozumien - bo zredagowanie Linkww porozumienia zrzucono na mnie (osoba sprzedajaca jest tym srednio zainteresowana ja poprostu mam kupic działkę)Jest to umowa, jak każda inna. Jeżeli masz o tym pojęcie lub chcesz się nauczyć to możesz sam. Internet i gogle są nieocenione Możecie sami określić elementy istotne umowy a je treść zredaguje notariusz, wreszcie możesz wynająć fachowca, który się na tym zna, zredaguje treść umowy i będzie pilnował żeby Twoje interesy były w niej należycie zabezpieczone. Wolny wybór choć biorąc pod uwagę zmienność relacji sąsiedzkich polecam skorzystanie z usług kogoś kto się tym zajmuje zawodowo.


prad, gaz, rurociąg z wodą .
Rozszerzona zawartość newsa
1. Mojej deklaracji że w przyszłości zapłacę kwotę około 5 tys zł jako partycypacje w kosztach zbudowania ww drogi prywatnej oraz zbudowania prywatnego rurociagu z woda. W przeciwnym razie nie wydadza mi zgody na podłaczenie mojej działki do wody - zakład komunalny inforujje ze bez tej zdody nie podłacze sie do wody.

2. zadaja podpisania porozumienia miedzy 4 stronami ja + dwóch sasiadów + osoba sprzedajaca Porozumienie ma w jakiś sposób gwarantowac że w przyszłosci nie będziemy sobie bruździć w tematach wodociagi naprawa ww drogi prywatnej, blokowac podłączeń (np do gazu ) etc

Porozumienie owo ma być pogotowie wodociągowe podpisane przed notariuszem i jest niejako warunkiem podpisania przezemnie umowy przedwstepnej zakupu działki.